Bu plakalar eski ve standart plakasından sıkılmış olan kişiler değişik kenar ve yazıtipi seçenekleriyle yeniden yapılan farklı tarzdaki plakalardır.Pek çok farklı stilleri vardır.
Bu stiller hakkında biraz bilgi verelim:
Kenar seçenekleri
1-)Kenarsız:En çok satılan ve en çok tercih edilen modeldir.Çerçevesi olmayan düz olacak şekilde orijinal plaka ebatlarında.
2-)Beyaz Çerçeveli:Çerçevelerini orijinal plaka gibi kabartılmış olan çeşittir.Farklı olmak isteyenler en çok tercih etmektedir.
3-)Siyah Çerçeveli:Orijinal plaka gibi olan fakat yazıları farklı olan, tercihe göre kenarlarını siyah olabilen plakalardır.En çokklasik tercih edenler içindir.
Yazı seçenekleri
1-)Kesikli:0.6.9 şekillerinde kesik olan Alman plaka modelidir.Aynı anda 1.2.3.4.5.7 şekilleride Alman fontundan yapılır.
2-)Kalın:Karakterler aracınızın plakasındaki karakterlerden daha kalın olur ve çarpıcı durmaktadır.Genellikle sadelikten hoşlananlara tavsiye edilir.
3-)Fransız: Kesik olan modelden bir farkı vardır.Kesikli modelde 0.6.9 şekillerindeki çizgiler kesik olmamaktadır.En çok tercih edilen bir modeldir.
4-)İnce:Genel olaraktan İstanbul plakaları için verilen ince model İstanbulda piyasada olan araçların app plakaların fontundan yapılır.34 grubu için tasarlanmıştır.Fakat aynı zamanda bu model 41.42.59.61 modelleri içinde çok güzel olmaktadır.
5-)Standart:Ankara Şoförler derneğinde basılan kalıbın aynısıdır ve en ince modeldir.Orjinal plaka fontu ile %90 aynı olmaktadır.Ve taraftar ve isimi plakalarını bu plakanın modelinden yapılmaktadır.
6-)Kare:Bu model standart kare boyutundadır ve kenarları bulunmamaktadır yani böylece çerçevesi bulunmamaktadır.Araçlarının ön veya arkasında yeni bir görüntü yaratmak isteyenler için tavsiye edilir.
7-)Köşeli:Kalın plaka modeliyle aynı boyutlardadır.Fakat kalın modelden tek farkı kıvrımlara değil köşelere sahiptir.